Akıllı anneler BabyKept'i seçiyor

Teslimat ve Kargo

Ürün Temin Koşulları

babykept.com üzerinden satılan ürünler mağaza stokları ile sınırlıdır. Müşteri siparişinin ardından ürünün mağazalardaki stoğu kontrol edilir. Stoğu tükendiği için temin edilemeyen ürünlerle ilgili olarak müşteriye bilgi verilerek ödemesi iade edilir.

Teslimat süresi ne kadar?

babykept.com online sitesinde satılan tüm ürünler aksi bir durum olmadığı takdirde, Babykept mağazalarından / depomuzdan tedarik edilerek 1-2  iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir. Yaşanabilecek gecikme veya iptal durumları tarafınıza bildirilmektedir. Kargo firması, siparişinizi 10.00-18.00 iş saatleri arasında belirttiğiniz adrese teslim etmektedir.

Satın aldığım ürünü teslim alırken kargo ücreti ödeyecek miyim?

Firmamızın uyguladığı kargo ücreti bedeli ₺ 10,00‘dir. Satın aldığınız ürüne ilişkin kargo bedeli siparişinizi onaylarken tarafınıza sunulur ve onayınız dahilinde sipariş tutarına ilave edilir.

Şirketimiz tarafından belirlenen sipariş limitini (₺ 250,00) geçtiğinizde kargo ücretsizdir.

BabyKept kapıda ödeme imkanı da sunmaktadır. Kapıda ödeme hizmeti için ₺ 7,00’lik ücret farkı uygulanmaktadır.

Siparişiniz adresinize ulaştığında “kapıda ödeme” seçeceğini seçmediğiniz takdirde kargo yetkilisine kesinlikle ödeme yapmayınız.

Yurtdışına teslimatınız var mı?

Sadece Türkiye sınırları içerisinde belirtilen adreslere teslimat yapılmaktadır.

Kargo firması bana ulaşamazsa ne olur?

Kargo görevlisi sizi belirttiğiniz adreste bulamazsa; adresinize bir sonraki iş gününde 2. (ikinci) uğramayı yapacaktır. 2. (ikinci) iş günü içinde kargonun teslim edilemediği durumda ise; kargo görevlisi paketinizi teslim alabileceğiniz kargo şubesinin bilgilerini içeren bir not bırakır. Yaşanabilecek herhangi bir sorunda Babykept Destek hattından yardım alabilirsiniz.

Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Kargo size teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise; kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar gördüğünüz durumda, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından Babykept’e ulaştırılacak ve tarafımızdan ürün/ürünlerin değişimi için gerekli işlemler başlatılacaktır.

İade ve Değişim

İade

Mesafeli Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında müşterimiz kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için ürünün mesafeli satış sözleşmesinin 8. maddesinde belirtilen cayma hakkı kullanılamayacak ürünlerden olmaması gerekir.

Bildirim
Kargo ile geri gönderim

Problem yaşadığınızı düşündüğünüz ürünün farklı açılardan fotoğraflarını Babykept Destek hattına iletmeniz önemle rica olunur. Aksi takdirde Babykept Destek hattından onay alınmadan gönderilen iade/iadeler kabul edilmeyecektir.

İade edilmek istenen ürünler kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak paketlenmeli ve kargoya teslim edilmelidir.

Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri için “İade Faturası” kesilmelidir. Aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.

Geri Ödeme
İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak alışverişinizin yapıldığı kredi kartına iade edilir.
İade bedelinizin kartınıza ulaşması, ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

Online İade
Ödemenizi online ve kredi/banka kartı kullanarak yaptığınız için tutar iadesi, ödeme için kullandığınız kartınıza, ödeme türünüze uygun olarak, bankanızın online ödeme sistemi üzerinden yapılacaktır.
Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadenizin kartınıza yansıması 10-15 iş gününü bulabilmektedir.
İade bedeli, kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

İadem farklı banka/kredi kartına yapılır mı?

İadeler bankaların online ödeme sistemleri üzerinden yapılmaktadır. Banka kısıtlamaları gereği, iade sadece ödeme için kullanılan karta ve ödeme tipine uygun olarak yapılmaktadır.

Her ürünün iadesi mümkün mü?

babykept.com’da satışa sunulan ürünlerin bazıları özel değişim/iade koşullarına tabidir.
Özel istek ve talepler uyarınca üretilen; veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda ve genel olarak ürün kullanıldığında ya da kullanılmamış olsa dahi kozmetik, gıda, iç giyim, her türlü kişisel bakım ürünü, DVD, VCD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri vb ürünler ambalajından çıkarıldığında iade hakkı kullanılamaz.


Mobilya alışverişlerinizde cayma hakkı kapsamında ürünlerin iade edilmesi için “ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması” gerekmektedir.

İadesi onaylanan ürünlerimin iadesi banka hesabıma/kredi kartıma ne zaman ulaşacak?

İade bedelinin kredi kartınıza/hesabınıza ulaşması ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

Yaptığım alışverişin iadesini, ürünü satın alırken kullandığımdan farklı bir banka hesabına/kredi kartına alabilir miyim?

babykept.com’dan yapmış olduğunuz alışverişleri iade etmeniz durumunda iade bedeli yalnızca siparişi oluştururken tercih ettiğiniz ödeme yöntemiyle ve kullanmış olduğunuz ödeme aracına iade edilmektedir.

Tüzel Kişi İadeleri
babykept.com’dan siparişinizi tüzel kişi olarak verdiyseniz ve firma adına fatura kestirdiyseniz, iade talepleriniz için “İade Faturası” kesmeniz gerekmektedir. İade faturası, alışveriş faturasının adına kesildiği kurum tarafından, alışverişe dair kargo bedeli dahil edilmeden kesilir ve babykept.com’a iletilir. İade faturası kesilmeyen ve babykept.com’a ulaştırılmayan iade talepleri gerçekleştirilemeyecektir. Tüzel kişi olarak babykept.com’dan satın almış olduğunuz ürünlerin değişim veya iade süreçleri bireysel müşterilerle aynıdır.

İade işlemini faturasız yapabilir miyim?

İade işlemi faturasız yapılmamaktadır. Siparişinizle birlikte gönderilen faturanızla iade işlemi gerçekleşmektedir.

Sipariş İptal Koşulları

Siparişimi iptal edebilir miyim? Ürünler kargoya verildikten sonra siparişi iptal etmem mümkün mü?

Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, Babykept Destek hattını kullanarak tarafımıza bildirebilirsiniz. Sipariş iptali talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise; kartınıza iade işlemi yapılacaktır. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

Güvenli Alışveriş

BabyKept’den alışveriş yapmak güvenli mi?

Ödeme yaparken kedi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar vardır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin işaretidir. Ayrıca; sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. SHA-256 with RSA Encryption ve cPanel, Inc. Certification Authority (256 bit şifreleme SSL ile güvenli alışveriş) servisi sayesinde güvenliğinizi riske atmadan sitemizde özgürce alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi kartı bilgilerimi kaydediyor musunuz?

Ödeme yaparken kedi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar vardır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin işaretidir. Ayrıca; sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. SHA-256 with RSA Encryption ve cPanel, Inc. Certification Authority (256 bit şifreleme SSL ile güvenli alışveriş) servisi sayesinde güvenliğinizi riske atmadan sitemizde özgürce alışveriş yapabilirsiniz.

 

Kişisel bilgilerim güvende mi?

Üyelik kaydı ve alışveriş sırasında verdiğiniz kimlik bilgileriniz üyelik sözleşmesi uyarınca saklanmaktadır.

 

Yükleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.